Ampuliarijos yra labai populiarios akvariumų sraigės tikriausiai dėl to, jog šie maži vandens bestuburiai ištveria neįtikėtai įvairias gyvenimo sąlygas - juos galima pamatyti ir apdumblėjusiuose purvinuose akvariumuose, kuriuose jos godžiai žiaumoja and dugno gulinčias nuokritas ir kone steriliai išblizgintuose, besistengiančias nugręmžti kokio nors ėdesio nuo akvariumo sienelių ar pagauti pavairšiuje plaukiojančių maisto dalelių.

daug ampuliarijos sraigiukų

Jeigu turite akvariumą, kurio vanduo tinka žuvims, tuomet šis vanduo (gėlas) tiks ir ampuliarijom :) Jeigu nusprendėte auginti tik sraigę, tuomet turėtų tikti toks pats vanduo, kokį geriate: prileiskite jo iš čiaupo ir palikite porai dienų, kad “išgaruotų” chloras, o tuomet pilkite sraigiukui. Labai pravartu kokiame nors inde visą laiką turėti tokio vandens, o ne ruoštis jį paskutinę akimirką. Taip pat gyvūnėlių parduotuvėse prekiauja įvairiais chemikalais, kurie yra skirti vandens kokybei pagerinti. Jie nėra pigūs (apie 20-30LT), bet, jeigu sraigę laikysite nedideliame akvariume, tuomet šios investicijos jums užteks labai ilgam ir sraigiukui bus smagiau. Nepamirškite pasikonsultuoti su pardavėju, nes įvairovė tokia didelė, kad iš pradžių arba atrodo, jog reikia jų visų, arba, dar blogiau, galima įsigyti netgi nuodingą :0

Labai svarbu, kad vandenyje būtų pakankamai kalcio. Kalcis stiprina mūsų kaulus, reikalingas jis ir sraigiuko kiauto tvirtumui. Be šio cheminio elemento, kuriuo taip gasdina reklamos, jog jis sugadins jūsų skalbimo mašiną, sraigiukas gali net žūti, nes nesugebės auginti savo namelio arba jis augs labai minkštas ir deformuotas. Tad, jeigu iki šiol nuolatos raukėtės, jog jūsų vanduo jums per kietas, galite džiaugtis, kad bent vienam šeimos nariui jis tiks :) Tik nereikia suprasti pažodžiui - kas per daug, tas nesveika, ir bet kokio dalyko koncentracija, pasiekusi tam tikrą ribą gali būti nuodinga. Taip pat kietų kiautų gali neturėti visai visai mažos sraigytės ir jau labai labai didelės - jų senesnės kiauto dalys gali būti tarsi išvarpytos skylučių ir duobučių. Tai - natūralus procesas, ir jeigu skylės nėra tokios didelės ir gilios, kad siektų sraigės minkštuosius audinius, tuomet nieko baisaus :)

Ampuliarijom labai nuodingas varis. Neruoškite joms skirto vandens variniuose induose. Jeigu jūsų namuose yra seni variniai vamzdžiai, ir pastebėjote, kad iš jų prileidus vandens sraigės tampa neaktyvios ir mažai judrios, tuomet arba įsigykite varį surišančių chemikalų iš gyvūnų parduotuvės arba keiskite vandens šaltinį (beje, tai įspėjimas ir jums, nes varis nuodija ir žmogaus organizmą). Dėl vandenyje esančio vario neretai nugaišta didžioji dalis į namus parsineštų sraigių :<

Laikant didesnę sraigę mažesniame akvariume arba kelias, tikriausiai pastebėsite, jog po kurio laiko vanduo gali tapti mažiau skaidrus. Jis toks pasidaro dėl to, kad sraigių virškinamajame trakte gyvena simbiotiniai mikroorganizmai (daugiausiai giminingi ameboms), kurie pasišalina su išmatomis ir dauginasi akvariumo vandenyje. Sraigės ir žuvų mailius mielai ėda šią smulkmę, tačiau jeigu nerimaujate, kad vanduo tapo per daug drumstas (mikroorganizmai irgi į aplinką išskiria medžiagų apykaitos produktus, kurie, pasiekę tam tikrą koncentraciją, gali būti nuodingi) arba jums tai neatrodo itin estetiška, tuomet arba dažniau keiskite vandenį arba perkelkite gyventojus į didesnį akvariumą. Jeigu sraigiukas maitinasi augaliniu maistu, tuomet ir vanduo teršis nesulyginai greičiau, nei kad gyvulinio maisto atveju.

ampuliarija filosofuoja

Jeigu turite didelį akvariumą, bet neturite brangios įrangos, kuri matuotų jame ištirpusio deguonies kiekį, tuomet labai įdėmiai stebėkite savo sraigiuką - kai tik jis iššliauš į paviršių ir ims kvėpuoti per sifoną, tuomet galite susirūpinti dėl žuvų, kurios negali kvėpuoti atmosferiniu deguonimi ir yra visiškai priklausomos nuo deguonies kiekio ištirpusio vandenyje :<

Kalbant apie akvariumus, žmonės dažnai nusiperka ampuliarijas (ar kitas akvariumo sraiges), pamiršdami, jog joms reikalingas tam tikras vandens kiekis lygiai taip pat, kaip kad žuvims. Vidutinio dydžio sraigei (apie 5 cm diametro) reikėtų apie 10 L vandens. Vidutinio dydžio sraigei vandens gylis turėtų būti 10-20 cm. Kaip matote tai nėra daug, nes natūraliomis sąlygomis šios sraigės daugiausia gyvena ne ežeruose ar tvenkiniuose, bet pelkėse ir šlapynėse. Tinka ir gilesnis akvariumas, bet sraigė gali nuspręsti apsigyventi ant šildytuvo ar kur ant kokio augalo arčiau paviršiaus, ypač jai pasitaikė kokia tingesnė. Taip pat nepamirškite akvariumo uždengti - ampuliarija gali iš jo iššliaužti. Jeigu taip jau nutiko, kad palikote akvariumą atidengtą, neišsigąskite - ampuliarijos sausumoje gali išgyventi net iki savaitės, tad tikrai turėsite bent porą dienų ją atrasti. Saugokitės, kad ant jos neužliptumėte ir stenkites atrasti kuo greičiau - šios pabėgusios sraigytės nerertai nukrenta nuo baldų iš didelio aukščio ir susikaldo savo kiautą.

Taip pat nepamirškite palikti kokių 10 cm tarpą tarp akvariumo dangčio ir vandens, nes dauguma ampuliarijų rūšių kiaušinėlius deda sausumoje (jeigu turite tik vieną sraigę dėl prieaugio nesijaudinkite, nes šios sraigės - skirtalytės). Taip pat padėliokite ant dugno kokių nors daiktų, po kuriais sraigė galėtų slėptis nuo šviesos, nes jos pačios aktyviausios naktį. Nepulkite pirkti brangių dekoracijų iš gyvūnėlių parduotuvės, nes, galbūt būdamos ir labai dailios jums patiems, sraigėms jos neteiks jokios naudos. Bet jūsų sraigiukas bus jums labai dėkingas už į akvariumą įdėtą ant šono paverstą ir pusiau užkąsta molinį vazoniuką ar kokį neperšviečiamą puodelį, kuris jam atstos tikrus namus dienos metu. Tinka ir visokie indeliai, vamzdžiai, bei panašūs daikčiukai. Galbūt pagaliau panaudosite visuos tuos keistus indus iš Kaziuko mugės? ;D

daug ampuliarijos akvariumas

Nepikite daug grunto - sraigė gali į ji užsikasti norėdama žiemoti arba ieškodama maisto, todėl pamestie ją iš akių.  Jeigu sraigė didelė arba jų daug, o gruntas stambus, nenustebkite, jei naktį pabusite girdėdami žarstomų akmenėlių triukšmą. Taip pat, jei akvariume nelaikote kokių nors to reikalaujančių augalų ar žuvų, nepirkite jokių specialių lempų. Jeigu laikysite akvariumą arti saulės sraigės kiautelis gali apaugti dumbliais - tačiau, jei vandens kokybė dėl dumblių pertekliaus nesikeičia, tuomet šis įnamis ant sraigės kiauto nepadarys jai nieko blogo. Gal tik juokingai atrodys - žalia sraigė ;D Jeigu vis dėl to nuspręsite veisti naują sraigių kartą, tuomet pasirūpinkite, kad jūsų akvariume būtų nors šiek tiek mažųjų dumbliukų arba kitokio planktono, nes pirmąsias dvi savaites sraigiukai maitinasi būtent juo. Tokiu atveju lempa arba saulė gali išgelbėti jūsų sraigės atžalėlies nuo bado mirties.

Sraigei nebūtinas šildytuvas. Jai tinka 18-28 C temperatūra. Žemesnėje ji susiruošia žiemoti, o aukštesnėje labai greitai auga, šliaužioja ir dauginas, dėl ko sutrumpėja jos gyvenimo trukmė.

Pabaigai - štai taip ampuliarija geromis gyvenimo salygomis gali išaugti per 4 mėnesius:

mažas sraigiukas

ampuliarija

Patiko (0)

Rodyk draugams