Tikriausiai viena iš ampuliarijų populiarumo akvariumuose paslapčių yra slaptas jų šeimininkų tikėjimasis, jog moliuskas suės žuvų maisto likučius bei kitokius nešvarumus.  Lygiai taip pat, kaip įrengiant akvariumą reikia atsižvelgti ir į tai, kad sraigėms, priklausomai nuo jų dydžio, būtų išskirta papildomai litrų vandens, taip ir su maistu - į akvariumą įleidus sraigę reikia stengtis berti daugiau maisto, bei pasirūpinti specialiais sraigiuko poreikiais, kad šis augtų stiprus ir sveikas.

Ampuliarijos graužia agurką

Dauguma ampuliarijų yra visaėdės, tačiau sraigės atveju šis “visaėdiškumas” reiškia ne ką kitą, o kaip jos taikymąsi graužti žuvusias akvariumo žuvytes ir nužiaumoti visus akvariumo augalus (tik kelios rūšys yra išskirtinai žolėdės, tačiau jos rečiau laikomos akvariumuose). Jeigu šeriate žuvis maisto dribsniais pagamintais mėsėdėm žuvim, tuomet papildomo gyvulinio maisto sraigėm duoti nereikia - jos paskanaus žuvų stalo atliekų. Visgi, jeigu nenorite, kad sraigės nugraužtų visą jūsų akvariumo florą plikai, tuomet sraigei nupirkite ir kokio nors augalinio žuvim skirto maisto: sraigės nėra labai išrankios, joms tinka ir žuvų pašaras skirtas ne akvariumų, bet tvenkinių augalėdėm gyventojom (parduodamas kilogramais = ekonomiška :D). Taip pat nepamirškite karts nuo karto įdėti į akvariumą kokį salotos lapą ar porą agurko griežinėlių - sraigės gardžiai juos suės per naktį ar net porą valandų. Tinka visos lapinės ir minkštos daržovės. Jeigu abejojate, kad ji gali būti per kieta sraigiukui, tuomet galite apvirti nesūdytame vandenyje arba palaikyti virš karštų garų, kad apvystų, nors tokiu atveju dings nemaža dalis vitaminų. Taip pat, jeigu daržoves perkate parduotuvėje arba turguje, o ne auginatės patys, būtinai jas stropiai perplaukite, nes dažniausiai būna purkštos moliuskus nuodijančiomis medžiagomis ir vienas salotos lapas gali būti pražūtingas visai jūsų akvariumo sraigių populiacijai.

Suaugusios ampuliarijos dumblių neėda. Tai - viena iš dažniausių akvariumistų klaidų, nes jie tikisi, kad į akvariumą įleista sraigė stropiai nugramdys visus dumblius, tačiau ampuliarijos dumblius graužia nebent iš bado, nes dauguma dumblių savyje gamina nuodingas medžiagas, kurios galbūt ir nenumarina sraigės, bet lėtai ją nuodyja - dumbliais besimaitinanti sraigė tampa apatiška, mažai juda, greitai slepiasi savo namuke :( Vienaląsčiais arba labai mažais dumbliukais minta tik labai jaunos sraigytės, nes didesnio maisto jos tiesiog negali sugraužti.

Ampuliarija gramdo nuo stiklo maisto daleles:

Taip pat ampuliarijos pasižymi vienu labai įdomiu maitinimosi būdu, kurį tikriausiai greitai pastebėsite - sraigė akvariumo stiklu prišliaužia prie vandens paviršiaus, savo raumeningos kojos dėka suformuoja kokį tai tarsi ir piltuvėlį į kurį kojos kraštais gena vandens srovę - vanduo prateka laisvai, bet tarp sraigės ir akvariumo stiklo lieka vandenyje buvusios priemaišos - zoo- ir fitoplanktonas, kitos maisto dalelės. Mano sraigė taip per 2-3 minutes suformuoja apie pusės nago dydžio baltą “dribsnį”, daugiausia sudarytą iš dafnijų. Vėliau ji sraigė vėl prisispaudžia prie akvariumo sienelės ir gardžiai praryja šį savo medžioklės laimikį :>

Ampuliarija gaudo planktoną

Patiko (0)

Rodyk draugams