Gyvūnėlių parduotuvės prekiauja daugybės rūšių žuvytėmis ir sraigytėmis, todėl atpažinti norimą padarėlį tarp jų gali būti ne taip ir lengva. Žinoma, visuomet galima paklausti pardavėjos ar čia ampuliarija, ar ne, bet galite susilaukti paprasčiausio atsakymo “čia akvariumo sraigė, pirksi ar ne? >:0 “.

Jeigu jau įsigijote, gavote dovanų ar kokiu nors kitokiu būdu jūsų namus pasiekė naujas akvariumo gyventojas sraigiukas, tuomet švelniai jį padėkite ant akvariumo dugno, ir palaukite. Po kelių-keliolikos minučių jo kiauto dangtelis atsidarys ir jis ims dairytis. Yra daug ampuliarijų rūšių, bet joms visoms būdingi 2 ilgi ir 2 trumpesni burniniai čiuptuvėliai - jie panašūs į daugumos sausumos sraigių “ragiukus”, kurių galuose yra akytės, tačiau ampuliarijų akys yra šiek tiek už čiuptuvų. Jeigu įdėmiai stebėsite, pamatysite kaip šliauždama sraigė čiuptuvėliais viską aplinkui čiupinėja, o akytes sukioja ir dairosi pavojaus.

ampuliarija

Tačiau, jeigu norite būti 100% tikri, jog laikote būtent ampluliariją, tuomet laukite, kol sraigė pasinaudos specifiniu organu - sifonu. Sifonas, jei taip galima pasakyti, yra sraigės kūno išauga iš kairės kaklo pusės (šiek tiek virš galvos). Nors sraigė turi į žiaunas panašią struktūra, kurios dėka gali kvėpuoti vandenyje ištirpusiu deguonimi, tačiau ji taip pat turi ir plaučius (nepalikite akvariumo atidengto, nes sraigiukas gali nupsręsti išropoti ieškoti gardesnio maisto :) ), tdėl gali kvėpuoti ir atmosferiu deguonimi - tokiu, kokiu kvėpuojame ir mes. Jeigu jūsų akvariume trūksta deguonies, arba jeigu ką tik pakeitėte vandenį ir šis dar nespėjo jo prisisotinti, arba šiaip kas sraigei užplaukė, ji prišliaus prie vandens paviršiaus ir sifonu pradės “kvepuoti”. Nežinant kas tai yra, galima labai išsigąsti, nes sifonoas, priklausomai nuo konkrečios ampuliarijos rūšies gali ir nebūti labai ilgas, o gali būti net ir du su puse karto ilgesnis už pačią sraigytę :0 oho!

Jeigu jūsų sraigė užsiima štai tokia akrobatika, tuomet čia tikrai ampuliarija:

Ampuliarijos sifonas

Sifonas iš arčiau:

Ampuliarijos sifonas

Žinoma, tikras biologoas ar akvariumų specialistas atapžintu sraigę ir iš kiauto. Bet juk mes netrauksime dabar sraigės iš akvariumo vien tik tam, kad liniuote išmatuotumėme jos kiauto landos ilgį ir plotį ir, spręsdami iš jo santykio įvardintumėme konkrečią rūšį :) Tą padarysime kiek vėliau, kai jau aptarsime kaip jas auginti, kuo maitinti, kaip dauginti ir panašius dalykus (kituose įrašuose).

Kai dairiausiai pati įsigyti šį padarėlį, dauguma Zoo parduotuvių turėjo pasiūlyti rudai-rausvą sraigę (dabar mano akvariume tokia per mėnesį paauga vienu centrimetru, būkite atsargūs, jei turime mažą akvariumą :) ), prekybvietėse, kurios prekiavo daugiau egzotiniais padarėliai (driežais, skorpionais ir sausumos sraigėmis) pavyko aptikti ir geltonų, bei baltų sraigių. Žinoma žmonės namuose laiko tikriausiai kone visas įmanomas jų rūšis (spalva nebūtinai nurodo rūšį, ji labai priklauso nuo to, kur sraigiukas augo ir kuom maitinosi).

ampuliarijos

Tai tiek šiandienai :)

Pabaigai - gerai nupenėta akvariumo sraigė:

riebi sraigė ampuliarija

Patiko (0)

Rodyk draugams